Trenér Oaklandu opakovaně hajloval během zápasu. "Nebylo to úmyslné," hájí se a vymlouvá se na COVID

Trenér Oaklandu opakovaně hajloval během zápasu. "Nebylo to úmyslné," hájí se a vymlouvá se na COVID Ryan Christenson | zdroj: www.cbssports.com

Neúmyslně hajlovat? I k tomu může dojít v zámořské MLB. 

Trenér Oakland Athletics Ryan Christenson se oficiálně omluvil poté, co internet zaplavilo video, kde zdraví hráče zvednutím pravé paže, což je známý nacistický pozdrav. Trenér gesto použil při víkendové výhře 6:4 nad týmem Texas Rangers. 

Christenson řekl, že nacistický pozdrav nedělal úmyslně:

“Udělal jsem chybu, to nepopírám. Zdravil jsem hráče nevhodným způsobem. V dnešním světě pandemie koronaviru jsem upravil náš pozdrav loktem, abych dodržel bezpečnou vzdálenost mezi mnou a hráči. Mé gesto bylo nevhodné a všem se hluboce omlouvám.”

“Rozhodně to nebylo úmyslné. Nepřemýšlel jsem nad tím, byl jsem myšlenkami úplně jinde. Chápu, jak otřesně to vypadá, ale nedělal jsem to úmyslně. Nevím, co k tomu říct.” 

Vedení Athletics se k situaci také vyjádřilo:

“Trenér Christenson zdravil hráče způsobem, který připomíná nacistický pozdrav. Takové chování nepodporujeme ani neomlouváme. Je to neuvěřitelně urážlivé, zejména v časech, kde se celý klub snaží pomáhat v boji s rasovou nesnášenlivostí. Je nám opravdu líto, že se tento incident stal v našem týmu.”

Rodák z Kalifornie působil šest sezón v MLB a od roku 2018 trénuje oaklandská Áčka. Jeho nevhodné gesto je předmětem vášnivých debat na sociálních sítích a dá se očekávat, že klub vyvodí patřičné důsledky. Dojde k okamžitému odvolání?
Své rozhořčení ukázala například slavná herečka Alyssa Milano: 
Zdroje:
tmz.com