Desítky nakažených v amerických sportovních soutěžích. Hráči NFL nedodržují stanovená opatření

Desítky nakažených v amerických sportovních soutěžích. Hráči NFL nedodržují stanovená opatření Los Angeles Memorial Coliseum | zdroj: Profimedia

Pár týdnů před restartem NBA i MLS úřady registrují desítky nově nakažených. Mezi pozitivními jsou hvězdní hráči i klubový zaměstnanci.

Pandemie koronaviru ve Spojených státech zdaleka nedosáhla vrcholu a denně přibývají tisíce nakažených. Špatné zprávy přicházejí i z basketbalové NBA a fotbalové soutěže Major League Soccer. Pár týdnů před restartem soutěží testy odhalily desítky nakažených.

Národní basketbalová asociace oznámila, že 16 hráčů, kteří byli testování 23. května, je pozitivních na nemoc COVID-19. Jména nebyla zveřejněna, ale mezi nakaženými jsou i hvězdy jako Jabari Parker či Nikola Jokič.

“Každý hráč, který byl pozitivně testován, zůstane v izolaci, dokud nesplní podmínky pro ukončení izolace a lékař ho neprohlásí za zdravého,” zní oficiální prohlášení vedení NBA.

Jde o velmi znepokojivou zprávu, protože 7. července mají oficiálně začít přípravné kempy v Orlandu na Floridě. Opětovný start soutěže je naplánován na 30. července.

Hromadné testování v Major League Soccer odhalilo 26 nakažených.

Vedení MLS aktualizovalo výsledky testů a odhalilo dva tucty pozitivních případů. Jedná se o 18 hráčů a 6 klubových zaměstnanců. Celkem bylo testováno 668 hráčů s pozitivním poměrem 2,7%, což je menší číslo než u basketbalové NBA - 5,3%. 

V červenci je v Orlandu naplánován turnaj Back Tournament a do města zatím dorazily týmy San Jose, Orlando City, Minnesota United, Columbus Crew a FC Dallas. Většina týmů se vrátila k plnému tréninku začátkem června. Hráči i zaměstnanci byli podrobeni dvěma testům 72 hodin před zahájením tréninků. 

Před cestou na Floridu musí všichni hráči, trenéři, rozhodčí a zaměstnanci klubů absolvovat testy 24 hodin před a 72 hodin po příjezdu do Orlanda. Mluvčí ligy řekl, že každý, kdo byl v těsném kontaktu s pozitivně testovanými, musí být izolován. Mluvčí dále potvrdil, že turnaj proběhne podle plánu.   

“MLS pracuje na spojení s ministerstvem zdravotnictví v Orange County na Floridě, aby identifikovala jakékoliv osoby, které byly v přímém kontaktu s nakaženými. Budou podrobeni testu na PCR a může jim být zakázána účast na skupinových akcích.”

Hráči NFL nedodržují stanovená opatření.

Výkonná ředitelka NFLPA (Hráčská asociace NFL) DeMaurice Smithová je znepokojena společnými tréninky jednotlivých hráčů, přestože byli informováni o možných rizicích. Během rozhovoru přímo jmenovala Toma Bradyho a Rusella Wilsona, že “nejednají v nejlepším zájmu hráčů”.

Lékař NFL Thom Mayer vydal prohlášení, v němž hráčům radí, aby se vyhýbali spolupráci a zabránili šíření koronaviru. Prohlášení vzniklo poté, co deset týmů potvrdilo pozitivně testované. 

I přes všechna doporučení hvězdný quarterback Tom Brady trénoval s Robem Gronkowskim na střední škole v Tampě Bay.

Zdroje:
ESPN