Kupte si Jordanův dres z finále konference 98. Cena se odhaduje na 15 milionů korun Michael Jordan | zdroj: Profimedia

Kdo by nechtěl mít doma dres nejlepšího basketbalisty historie? Může být váš za půl milionu amerických dolarů.

Jeden z posledních dresů, který kdy oblékl legendární Michael Jordan, bude v prodeji ve veřejné aukci. Očekává se, že se prodá za víc než 15 milionů korun. Do aukce vstoupí Jordanův dres z finále východní konference 97-98, kdy Bulls bojovali s týmem Indiana Pacers.

Krásný dres Bulls nosil Jordan ve 3. a 4. zápase finále východní konference 23. a 24. května 1998. Chicago zvítězilo v sedmi utkáních v jedné z nejnáročnějších sérii během šesti titulů Bulls v NBA.

6a3793aaf6ee4984b84865bb3b4e0658_md Jordanův dres, který půjde do aukce. | zdroj: Goldin Auctions

Jeden z nejvzácnějších dresů sportovní historie vstoupí do aukce společnosti Goldin Auctions a vedení společnosti věří, že cena se vyšplhá na pět set tisíc amerických dolarů.

Vlastník společnosti Ken Goldin řekl: “Očekáváme, že padne rekord pro nejcennějších Jordanův dres.”

Michael Jordan vytvořil v Chicagu vítěznou dynastii, která vybojovala 6 mistrovských titulů během osmi let. Jordan je všeobecně považován za nejlepšího basketbalistu historie. Čtrnáctkrát si zahrál utkání hvězd, 5x byl zvolen nejlepším hráčem soutěže a nejlepším hráčem byl také v každém finále, do kterého nastoupil.