Restart NBA se komplikuje. Nově nakažené hlásí další tři organizace

Restart NBA se komplikuje. Nově nakažené hlásí další tři organizace zdroj: Profimedia

New Orleans Pelicans, Denver Nuggets a Brooklyn Nets jsou dalšími týmy, které evidují pozitivně testované na COVID-19.

Návrat basketbalistů na palubovky NBA je znovu ohrožen. New Orleans Pelicans hlásí tři pozitivně testované na nemoc COVID-19. Jména hráčů nebyla zveřejněna, ale zástupce klubu uvedl, že nakažení hráči nejsou ve styku se zbytkem týmu. 

Pelicans mají mladý a talentovaný tým s hvězdami jako Zion Williamson a Lonzo Ball a těší se na playoff, které uspořádá Orlando na Floridě. 

Pozitivní případy hlásí i tábor Denveru Nuggets. Organizace uzavřela tréninkové zařízení poté, co se několik zaměstnanců nakazilo novým koronavirem. Tréninkové zařízení bude uzavřeno několik dní, a poté ministerstvo zdravotnictví rozhodně o dalších postupech. Největší hvězda týmu Nikola Jokic potvrdil nákazu minulý týden, ale nakazil se během dovolené v rodném Srbsku a zůstává v karanténě.

Z dostupných informací není jasné, zda byli nakaženi hráči či zaměstnanci klubu, ale mluví se o tom, že nakažení byli součásti skupiny, která odcestuje v červenci do Orlanda, kde se dohraje letošní sezona. Před odletem budou všichni testování, takže se dá očekávat, že šíření nemoci mezi další organizace zatím nehrozí.

Mezi nakaženými jsou i hvězdy Brooklyn Nets DeAndre Jordan a Spencer Dinwiddie.

Zdroje:
tmz.com