Bývalý hráč NFL Chris Johnson je obviněn z financování dvojnásobné vraždy

Bývalý hráč NFL Chris Johnson je obviněn z financování dvojnásobné vraždy Chris Johnson | zdroj: Profimedia

Pokud se prokáží vznesená obvinění, může bývalý hráč Titans strávit zbytek života ve vězení.

Chris Johnson má velký problém se zákonem. Bývalý skvělý running back je obviněn ze závažného trestného činu. V roce 2016 měl financovat střelbu, která skončila smrtí dvou mužů. Tuto šokující informaci přinesl server tmz.com 

Rodák z Floridy zatím nebyl oficiálně obviněn, ale důkazů je spousta a brzy bude zahájeno soudní jednání. 

Johnson v minulosti oblékal dres Titans, Jets a Cardinals. Byl vybrán v prvním kole draftu, třikrát si zahrál v Pro Bowlu a během kariéry naběhal 9651 yardů pro 55 touchdownů. 

Americké úřady se domnívají, že Johnson odměnil člena gangu, který zastřelil dva muže podezřelé z útoku na Johnsona a jeho přítele v roce 2015. 8. března téhož roku byl Johnson terčem střelby v Orlandu na Floridě. Neznámý pachatel spustil střelbu na jeho Jeep kolem čtvrté hodiny ranní. Bývalý profesionální fotbalista utrpěl zranění ramene, jeho přítel Dreekius Johnson útok nepřežil.

Dle dostupných informací americké úřady stíhají člena floridského gangu Dominicka Boldena. Ten je podezřelý z vraždy dvou můžu, kteří se podíleli na střelbě na bývalého hráče NFL a jeho kamaráda.

V soudním spise se píše, že tajný informátor dal policii důkazy o tom, že za provedený útok pomůže Johnson Boldenovi v jeho kariéře prodejce drog v nechvalně známém floridském gangu DTO. Informátor také řekl, že Johnson zajistí gangu dostatek finančních i lidských zdrojů k posílení jejich činnosti na Západním pobřeží Spojených států.

Dále bylo zmíněno, že domluvená vražda upevnila Boldenovu pozici v gangu DTO a udělala z něj faktického vůdce této zločinecké organizace.

Čtyřiatřicetiletý veterán, který kariéru končil před třemi lety, je údajně zapojen do chodu DTO a zároveň gang pomáhá financovat. Johnsonův právní zástupce všechna obvinění samozřejmě odmítá a trvá na nevinně svého klienta. Sám hráč všechna tvrzení označil za nepravdivá.

Tagy:
bizár
Zdroje:
tmz.com