Dak Prescott si s koronavirem hlavu neláme. Pořádal večírek pro třicet lidí

Dak Prescott si s koronavirem hlavu neláme. Pořádal večírek pro třicet lidí zdroj: CBS Sports

Ve Spojených státech se nesmí scházet víc než deset lidí a navíc musí být víc než šest stop od sebe. Dak Prescott a Ezekiel Elliott porušili nařízení a pořádali velkou narozeninovou párty.

Dak Prescott porušil vládní nařízení a během pandemie koronaviru pořádal narozeninovou párty, které se údajně zúčastnilo až třicet hostů a samozřejmě nedodržovali povolenou vzdálenost.

Quarterback Cowboys se dokáže rychle a správně rozhodovat, což potvrzuje svými výkony na zelených trávnících. Skvěle se pohybuje uprostřed kapsy a navíc patří mezi rozehrávače s nejnižším počtem interceptionů u hráčů s více jak 2000 pasových přihrávkách. 

Tento víkend ale přešlápl a porušil zákaz shromažďování, který v Texasu platí několik posledních týdnů. Dle informací TMZ Sport pořádal Prescott narozeninovou oslavu pro svého kamaráda a porušil tím nařízení spojená s pandemií nového typu koronaviru. Večírku se údajně zúčastnilo až 30 osob, které se sešli v Prescottově domě ve městě Prosper v Texasu. 

Na internetu se objevila fotografie prostřeného stolu pro deset lidí, kteří rozhodně neseděli šest stop daleko, jak doporučují pokyny pro sociální distancování. Večírku se zúčastnil i running back Dallasu Ezekiel Elliott či bývalý Dakův spoluhráč Dez Bryant.

stůl u Prescotta zdroj: tmz.com

Americký prezident Donald Trump 16. března vydal nařízení, aby se lidé neshromažďovali ve více než deseti lidech a guvernér Texasu lidem doporučil, aby během pandemie zůstali doma. Policejní oddělení města Prosper dostalo informaci o možném porušení nařízených pravidel, policejní šéf Scott Brewer ale k situaci řekl:

“Usilujeme o dodržování nastolených opatření a zvážíme případné další postupy, ale naším prvotním cílem je chránit život a zdraví naši občanů. Náš policejní důstojník nemohl pravost zprávy ověřit kvůli společenskému odstupu.”

Ať Prescott porušil nařízení či nikoliv, dle fotek na sociálních sítích tvrdě trénuje a těší se na letošní sezonu. Vedení Cowboys uplatnilo na quarterbacka franchise tag a udrží ho v týmu i pro tento rok. V příštím roce ale již musí podepsat stamilionový kontrakt, a pokud nebude dodržovat státní nařízení, může se částka na výplatní pásce výrazně snížit.
Zdroje:
tmz.com