Joe Flacco podepsal roční kontrakt s New York Jets. "Chci pomoct týmu i Samu Darnoldovi."

Joe Flacco v pětatřiceti letech překonal nepříjemné zranění a posílil ofenzivu tryskáčů z New Yorku. Do klubu přichází jako podpora pro mladého Sama Dartona, kterému poskytne cenné zkušenosti. 

Veterán Joe Flacco po sezoně v Denveru Broncos změnil působiště a podepsal roční kontrakt s New York Jets. Přestože nestihne úvod letošní sezóny, je připraven využít svých zkušeností a pomoct mladému quarterbackovi Samu Darnoldovi. 

Vítěz Super Bowlu z roku 2012 podstoupil v dubnu operaci krku a rekonvalescence si vyžádá několikaměsíční přestávku. Flacco nechce léčbu uspěchat a vrátit se až v době, kdy bude stoprocentně zdráv. Do klubu přichází jako podpora pro Sama Darnolda, kterého si Jets vybrali v prvním kole draftu 2018 a čekají od něj velké věci. Flacco chce využít svých zkušenosti a pomoct s rozvojem mladého rozehrávače. 

“V první řadě chci pomoci týmu jak jen to bude možné. Zároveň chci být spoluhráčem, o kterého se Sam může kdykoliv opřít a učit se. Taková bude moje role: pomoci týmu a Samovi, aby podával nejlepší možné výkony,” řekl Flacco v rozhovoru pro Newsday.

Pozice starting quarterbacka neochvějně patří Darnoldovi, který v druhé sezóně u Jets podával kvalitní výkony a ukázal velký potenciál. Zkraje loňské sezony se však nakazil mononukleózou, měsíc marodil a Jets prohráli několik důležitých utkání. Vedení klubu doufá, že Darnold letos odehraje všech 16 utkání a posune tryskáče do playoff. 

Pokud se Flacco dostane na hřiště, přinese dlouholeté zkušenosti a nezpochybnitelnou kvalitu. Během úspěšné kariéry naházel 40 067 yardů, 218 touchdownů a 141 interceptionů. V roce 2012 dovedl Baltimore Ravens k Lombardiho trofeji a zároveň získal ocenění pro MVP finálového utkání. V pětatřiceti letech zdaleka nemyslí na konec kariéry a po neúspěšném angažmá u Broncos neztratil do fotbalu chuť a hledá nové výzvy. 

“Chci jen hrát fotbal. Stalo se mi pár nepříjemných věcí. Zranil jsem se a dlouho se budu léčit. Musel jsem najít cestu zpátky do ligy, ale chci hrát ještě několik let. Tihle kluci mi dali skvělou příležitost a já klubu pomůžu z jakékoliv pozice,” dodal pětatřicetiletý veterán.

 Flacco je dalším quaterbackem, který změnil působiště a jehož plat klubovou pokladnu příliš nezatíží. 

Zdroje:
NFL.com