"Neboj se franchise tagu" radí Kirk Cousins Daku Prescottovi

"Neboj se franchise tagu" radí Kirk Cousins Daku Prescottovi zdroj: NFL.com

Cowboys uplatnili na Prescotta franchise tag a stále jednají o nové smlouvě. Kirk Cousins má s franchise tagem své zkušenosti, které mu vynesly stamilionový kontrakt. Dočká se i Prescott? 

Dak Prescott s Dallasem stále nepodepsal novou smlouvu a quarterback Minnesoty Vikings Kirk Cousins moc dobře ví, v jaké situaci se rozehrávač Kovbojů nachází. Cousins hrál dva roky v dresu Redskins pod franchise tagem a poté podepsal rekordní smlouvu v Minnesotě.

Cowboys mají čas do 15. července, aby se s Prescottem dohodli na dlouhodobé smlouvě v hodnotě desítek milionů dolarů. Cousins radí svému mladšímu kolegovi, aby se nelámal hlavu, protože velká smlouva brzy přijde.

„Franchise tag může být vaším přítelem. Nemyslím si, že je to něco, s čím byste měli být zklamáni. Vždy říkám, že smetana je až na vrcholu. Jestli jsi skutečně dobrý, smetana vystoupá vzhůru a svou kompenzaci dostaneš. Někdy se to nestane tak rychle, jak byste chtěli, ale pokus si to skutečně zasloužíte, odměna přijde. Musíš se prostě držet v kurzu a výsledky se dostaví. Mně se stalo to samé a rozhodně bych neměnil.“ Řekl Cousins.

„Když jsem loni potkal Daka řekl jsem mu: Ať se stane cokoliv, neboj se franchise tagu. Může to být tvůj dobrý kamarád, kterého využiješ ve svůj prospěch.“

Redskins využili franchise tag v roce 2016 a Cousins naházel 4 917 yardů pro 25 touchodownů a 12 intercetionů. Další rok přidal 4 093 yardů pro 27 touchdownů a 13 interceptionů. Jedenatřicetiletý rozehrávač předváděl solidní výkony, které si žádaly tučnou výplatu. Redskins s nabídkou neuspěli a proto Cousins podepsal smlouvu s Vikings v hodnotě 84 milionů dolarů.

Dvojnásobný Pro Bowler má pravdu, když říká, že Prescott může stále stoupat vzhůru a svými výkony, proměnit franchise tag v dlouhodobý rekordní kontrakt. Prescott bude muset především dokázat, že patří mezi elitní quarterbacky NFL.

Talentu má na rozdávaní. V loňské sezoně naházel 4 902 yardů pro 30 touchdownů a 11 interceptionů. Během čtyř let v Dallasu, nevynechal jediný zápas a každým rokem se zlepšuje. Generální ředitel Cowboys Jerry Jones trvá na tom, že smlouva bude podepsána před 15. červencem. Pokud ne, bude mít Prescott další rok, aby ukázal svou hodnotu, která může být v řádech desítek milionů dolarů.

Zdroje:
CBS Sports