Texans zdolali Tennessee a míří vstříc playoff

Texans zdolali Tennessee a míří vstříc playoff zdroj: tisková zpráva

Houston vybojoval důležité vítězství a vede divizi AFC South.

Texans 24 : 21 Titans

Houston Texans zůstávají v čele divize AFC South a postup do playoff drží pevně v rukách. V důležitém nedělním utkání porazili Tennessee Titans na jejich půdě v Nashvillu v poměru 24-21 a po 15. týdnu vedou svojí divizi právě před divizním rivalem.

Texans mají v sezoně velmi zajímavou bilanci. Ve Spojených státech sezonu Texans nazývají – 2 kroky vpřed, 1 krok zpět. Od začátku sezony Texans vždy dva zápasy vyhrají a jeden prohrají. Titans vstupovali do utkání se čtyřmi výhrami v řadě a vzestupnou formou. Hlavní zbraní týmu ze státu Tennessee je skvělá obrana, především obrana běhové hry zdobí Titans po celou sezonu.

Utkání začalo opatrně a první body padly až v druhé čtvrtině utkání, kdy Texans skórovali dva touchdowny, potvrzené dvěma extra pointy. Kicker Titans Ryan Succop netrefil field gol a poločas tedy zůstal 14-0 pro hosty z Texasu. V druhém poločase Titans zabojovali a získali potřebné body. Texans však opět odskočili díky touchdownu running backa Carlos Hyde, který v letošní sezoně poprvé překonal hranici 1000 naběhaných yardů, a field goalu z 29 yardů. Titans zvládli skórovat ještě jeden TD, jen už příliš pozdě 1:22 před koncem.

Quarterback Texans Deshaun Watson naházel 243 yardů, dva touchdowny a dva interceptions. DeAndre Hopkins zachytil šest pasů pro 119 yardů a znovu táhl ofenzivu Houstonu. Zlomovým okamžikem utkání byl pravděpodobně interception domácích, kdy Whitney Mercilus zachytil přihrávku Ryana Tannehilla 3 yardy před vlastní end zónou a běžel s míčem neuvěřitelných 86 yardů. Nechybělo moc a obránce Titans mohl zapsat první pick six kariéry. Další ránou pro Titans bylo zranění Derricka Henryho, který je základním stavebním kamenem ofenzivy. V nedělním utkání útočil na dlouholetý rekord v počtu položených touchdownů running backem v řadě. Zvládl touchdown v pěti utkání po sobě, v šestém body přidat nedokázal a o rekord přišel.

Texans potvrdili, že účast v playoff myslí vážně. Domácí tým byl odhodlaný zvítězit a soupeři nedal nic zadarmo. Na horké půdě v Nashvillu Texans vedení Deshaunem Watsonem předvedli takticky vyspělý výkon a hráče nerozhodily ani dva interceptions v end zóně domácích. Watson sám přidal 75 běhových yardů a opět byl klíčovým mužem sestavy hostí. Navzdory nevyrovnaným výkonům a slabší formě proti silným protivníkům míří Texans vstříc playoff.

Domácím v utkání nefungovala obrana, především secondary nestačila na hvězdný útok Texans. Dva skvěle zachycené interceptions nedokázali domácí proměnit v potřebné body a kvůli zranění Derricka Henryho ztratili Titans sílu sbírat důležité yardy.

V příštím kole Texans narazí na Tampu Bay Buccaneers a v utkání bude texaský tým velkým favoritem. Titans hostí jeden z nejlepších týmů NFC New Orleans Saints. Texans mají postup do playoff téměř jistý, Titans doufají v divokou kartu.