Tom Brady, Christian McCaffrey či Jarvis Landry pomáhají v boji s koronavirem

Tom Brady, Christian McCaffrey či Jarvis Landry pomáhají v boji s koronavirem zdroj: Yahoo Sports

Profesionální fotbalisté využívají finančních prostředků i svého vlivu a pomáhají komunitám v boji s pandemií. 

Legendární quarterback Tom Brady, který před nedávnem poprvé změnil dres a zamířil do týmu Tampy Bay Buccaneers, v pátek oznámil, že navázal spolupráci se soukromou leteckou společností Wheels Up a podporuje její iniciativu dodávat jídlo lidem zasaženým nebezpečnou pandemií. 

Brady zaplatí dodávku deseti milionů jídel pro nadaci Feeding America. 

Running back Caroliny Panthers Christian McCaffrey zahájil program "22 and You", aby finančně podpořil zdravotnický personál v přetížených nemocnicích napříč celou Karolínu. 

"Jsem dojat nesobeckým a hrdinským chování našich zdravotníků, kteří pomáhají v Karolíně i jiných oblastech. Proto jsem se rozhodl pomoci jim v jejich práci, která zachraňuje lidské životy," prohlásil třiadvacetiletý účastník loňského Pro Bowlu. 

Wide receiver Clevelandu Browns Jarvis Landry daroval 15 tisíc dolarů na nákup hygienických a zdravotnických potřeb pro rodiny a studenty East Cleveland City School. 

"Právě čelíme bezprecedentním výzvám a jsme v tom všichni společně. Miluji Cleveland a chci si být jistý, že naše komunita má podporu a zůstává v bezpečí a zdraví. Doufám, že finanční pomoc zmírní zátěž a pomůže chránit rodiny studentů East Cleveland School," řekl Landry

Zdroje:
NFL.com