Amazon koupil práva na hokejový stadion v Seattlu. Pojmenuje ho podle klimatické dohody z Paříže

Amazon koupil práva na hokejový stadion v Seattlu. Pojmenuje ho podle klimatické dohody z Paříže KeyArena | zdroj: tampabay.com

Stadion ponese název Climate Pledge Arena jako symbol boje s klimatickými změnami. Rekonstrukce skončí v roce 2021 před vstup nového klubu do NHL.

NHL se brzy rozšíří o nový tým ze Seattlu ve státě New York. Název organizace zatím není znám, ale hokejový klub již zná název své budoucí domovské arény. KeyArena bude oficiálně přejmenován na Climate Pledge Arenu. Zástupci NHL Seattle ve čtvrtek oznámili, že novou dohodu o přejmenování stadionu vyjednali se společností Amazon. 

Nejbohatší člověk planety Jeff Bezos a zakladatel Amazonu řekl:

“Zajistili jsme si práva na pojmenování historické KeyAreny. Místo názvu Amazon jsme zvolili název Climate Pledge (klimatický závazek), abychom poukázali na důležitost boje proti klimatickým změnám.”  

Rekonstrukce světoznámého stadionu byla v plánu od roku 2010. Kvůli dlouhým sporům městské rady, zda město halu zrekonstruuje či postaví novou, se přestavba protáhla a začala až v létě 2018. 

Nový tým v hokejové lize NHL vznikl v roce 2018 a hráči by měli na led naskočit v sezoně 2021. Dle Geoffa Bakera ze Seattle Times rekonstrukce skončí v létě 2021, tedy několik měsíců před startem hokejové sezony.

Jeff Bezos informaci potvrdil na svém instagramu: