"Jste tlustá prasata," urážela trenérka hráčky univerzitního týmu. Dostala okamžitou výpověď

"Jste tlustá prasata," urážela trenérka hráčky univerzitního týmu. Dostala okamžitou výpověď Marlene Stollings | zdroj: Profimedia

Psychický tlak, urážky a dokonce i sexuální obtěžování. Hráčky univerzitního týmu poukázaly na nechutné praktiky trenérského štábu.

Texaská univerzita Texas Tech propustila trenérku basketbalového týmu Marlene Stollingsovou na základě obvinění ze zneužívání a vytvoření toxického prostředí v rámci univerzitního sportovního programu. Ředitel atletického programu Kirby Hocutt informaci hráčkám oznámil prostřednictvím textové zprávy. 

“Dobrý večer, chtěl jsem vám dát vědět, že jsme se rozhodli ukončit působení paní Stollingsové na pozici hlavního trenéra našeho mužstva. Brzy vydáme oficiální prohlášení,” napsal Hocutt v textové zprávě.

Později univerzita vydala oficiální prohlášení:

“Atletický ředitel Kirby Hocutt oznámil, že univerzita s okamžitou platností odvolala paní Marlene Stollingsovou z pozice hlavní trenérky. V pátek odpoledne proběhne oficiální tisková konference, kde zveřejníme další informace.”

Dle dostupných informací byla vznesena obvinění ze sexuálního obtěžování, urážení hráček a dokonce krádeže psa jedné z nich. Stollingsová převzala mužstvo v roce 2018 a od té doby tým opustilo 12 hráček. Trenérka svěřenkyně slovně urážela a některé dokonce označila za “tlustá prasata”.

Bývalá rozehrávačka Emma Merriweatherová dokonce tvrdí, že jí trenérka vzala psa a vyhodila na ho na ulici. 

“Prostě mi ho sebrala,” řekla Merriweatherová

Studentce pejsek pomáhal překonat problémy s depresí, trenérka naopak tvrdila, že jí rozptyluje od hraní basketbalu. Hráčka dále sdělila, že ji Stollingsová urážela a označila její stavbu těla za “nechutnou”. Tyto útoky ještě zhoršily dušení stav a prohloubili deprese šikanované studentky.   

“Většina dívek nikdy nezažila deprese a úzkost, než přišly do kontaktu s Marlene. Je to zlý, manipulativní a pomstychtivý člověk. Ta žena je čisté zlo,” dodala Merriweatherová

Do problémů se dostal i asistent trenérky Ralph Petrella, kterého pět hráček obvinilo ze sexuálního obtěžování. Během tréninku údajně hráčky osahával a nevhodně verbálně napadal. Petrell sice obvinění odmítá, ale raději rezignoval na svou funkci.

Zdroje:
CBS Sports