Nike konečně vyslyšel přání basketbalistek a vytvořil kolekci ženám na míru

Nike konečně vyslyšel přání basketbalistek a vytvořil kolekci ženám na míru zdroj: Nike

Basketbalové hráčky si dlouhé roky stěžovaly na nedostatek vhodného sportovního vybavení. Nike vyslyšel prosby a vytvořil první ženskou kolekci basketbalového vybavení. 

Rozdíly mezi muži a ženami se mažou i napříč profesionálními sporty. Pokud jste dívka a hrajete basketbal, pravděpodobně jste si koupila chlapeckou mikinu či pánské basketbalové kraťasy. Nedostatek dámského basketbalového oblečení se nyní rozhodl vyřešit americký oděvní gigant Nike. 

Manažerka pro basketbalové oděvy Mistie Boydová přišla s nápadem na kolekci čistě dámského basketbalového oblečení. 

“Existuje celá komunita, která potřebuje nové oblečení,” řekla Boydová.

Vznikla nová kolekce oblečení s názvem Swoosh Fly, která cílí čistě na ženské hráčky basketbalu. Hráčky dlouhé roky neskrývaly frustraci, že sportovní kolekce jsou šité na míru mužům a nesedí na ženský typ postavy. Nové oblečení ženám lépe padne a poskytne větší komfort při samotné hře. 

“Swoosh Fly je vice dimenzionální. Představuje postoj a styl na hřišti i mimo ně,” poznamenala manažerka Nike.

Největší hvězda profesionální ženské basketbalové soutěže WNBA Sue Birdová je z nového oblečení nadšená.

“Swoosh Fly je okamžik, kdy konečně řekneme, že máme něco, co je naše. Nemusíme se dělit s kluky,” řekla nejlepší světová basketbalistka.

“Musíte mít oděv, který se k vám hodí. Swoosh Fly je krok dopředu a pomůže všem basketbalistkám,” přidala svůj názor Diana Taurasi, americká rodačka, která dlouhé roky působila v Eurolize a několikrát zkřížila cestu i českým šampionkám z USK Praha.