Přes 40 milionů korun za podepsanou kartičku LeBrona Jamese. Americký podnikatel stanovil nový rekord

Přes 40 milionů korun za podepsanou kartičku LeBrona Jamese. Americký podnikatel stanovil nový rekord zdroj: Essentially Sports

Někteří fanoušci jsou ochotni zaplatit obrovské částky za předměty se svými oblíbenými hráči. Kartička LeBrona Jamese překonala aukční rekord.

Sběratelská kartička z úvodní sezony LeBrona Jamese v NBA se prodala za rekordních 1,8 milionů dolarů. Podepsanou kartičkou ze sezony 2003-2004 zakoupil miliardář Leore Avidar v aukci společnosti Goldin Auctions.

Vzácná karta, kterých bylo vyrobeno pouhých třiadvacet, stanovila nový aukční rekord pro moderní kartičky (vyrobené po roce 1980). Je to nejdražší basketbalová karta, navíc získala rating 9,5 a patří mezi dvě sportovní karty, které jsou hodnoceny takto vysoko.

“Kdyby šlo o kartu Honuse Wagnera či Mickeyho Mantlea, asi by to nikoho nepřekvapilo. Ale když se bavíme o kartičce, která byla vyrobena před sedmnácti lety pro chlapa, který stále hraje NBA, je to šokující,” řekl zakladatel aukční společnosti Ken Goldin.  

Sedmimístná suma zlomila prodejní rekord z letošního května, kdy společnost Goldin Auctions prodala nováčkovskou kartičku Mike Trouta za 920 tisíc amerických dolarů. Dříve se vydražila karta Michaela Jordana za 900 tisíc dolarů.

James je nejlepší basketbalista své generace a legenda na úrovni Michaela Jordana. Dvakrát vybojoval  olympijské zlato, stal se mistrem světa, 3x vyhrál NBA a získal desítky individuálních ocenění. 
Zdroje:
CBS Sports