"Colin Kaepernick je hrdina a měl by se vrátit do NFL," tvrdí legendární Brett Favre

Je to více než 4 roky, kdy Colin Kaepernick naposledy oblékl dres klubu NFL. Po vraždě George Floyda, která změnila americkou společnost, se množí hlasy, aby bývalý quarterback znovu vyběhl na fotbalové trávníky. 

Člen síně slávy amerického fotbalu Brett Favre věří, že Colin Kaepernick si zaslouží příležitost znovu hrát v NFL. Kaepernick je bez angažmá od roku 2016. 

Dvaatřicetiletý rodák z Wisconsinu pět let oblékal dres San Francisca 49ers a pomohl jim až do finále Super Bowlu v roce 2013. O tři roky později na sebe upozornil, když jako první profesionální fotbalista poklekl při národní hymně, aby poukázal na rasismus a sociální nespravedlnosti v americké společnosti. 

Hráčův protest vyvolal reakce napříč Spojenými státy. Velká část společnosti s Kaepernickovým postojem souhlasila, ale našli se i tací, kteří hráči vyhrožovali smrtí. Prezident Donald Trump během prezidentské kampaně označil pokleknutí za znevážení amerického státního symbolu. Po tlaku vlivných osob se 49ers rozhodli v roce 2016 ukončit Kaepernickovo působení v mužstvu. 

Vítěz Super Bowlu z roku 1996 Brett Favre věří, že Kaepernick patří do NFL:

“Myslím si, že nikdy nebyl od fotbalu tak daleko, aby se nedokázal udržet ve formě. Měl by dostat svou šanci. Vždy byl velmi dynamickým hráčem, stále je ještě mladý, takže nemám obavy, že by ztratil něco ze svých schopností.”

“Pro člověka v jeho věku - bílého nebo černého, není snadné přestat s něčím, o čem jste celý život snil a odložit to kvůli něčemu, čemu věříte. Pat Tillman je další člověk, který udělal něco podobného, a my ho považujeme za hrdinu. Předpokládám, že hrdinou se stane i Kaepernick.” 

Pat Tillman je bývalý hráč amerického fotbalu, který zanechal sportovní kariéry, aby odešel bojovat do Afghánistánu po útocích 11. září. Při své druhé misi byl zastřelen bojovníky Tálibánu.