Dalším potvrzeným případem koronaviru je hvězdný linebacker Von Miller

Dalším potvrzeným případem koronaviru je hvězdný linebacker Von Miller Von Miller | zdroj: Profimedia

Obránce Denveru Broncos Von Miller potvrdil nákazu koronavirem. Je dalším hráčem během jednoho dne a mezi fotbalisty začínají panovat obavy.

Koronavirus si opravdu nevybírá a dalším pozitivně testovaným hráčem NFL je i hvězdný pass rusher Von Miller. Pro Bowler Denveru Broncos odpočívá ve svém domě a je v dobrém psychickém stavu. Informaci přinesl Ian Rapoport z NFL Network.

Organizace vydala k situaci oficiální prohlášení:

„Poté, co se objevily příznaky podobné chřipce, linebacker Von Miller podstoupil test na Covid-19, který byl pozitivní. Von se rozhodl diagnózu zveřejnit, aby zdůraznil, že nakazit se může opravdu každý. Vede se velmi dobře, zůstává v domácí izolaci a v péči klubových lékařů, kteří dodržují všechny postupy, aby zabránili šíření nákazy. Je prvním členem organizace Broncos, který byl pozitivně testován.“

Miller má astma a patří mezi rizikové pacienty. Příznaky nákazy koronavirem poprvé odhalila jeho přítelkyně, která si všimla, že jednatřicetiletý linebacker kašle víc než obvykle.

„Je to šílené. Musím být v domácí karanténě. Neexistuje žádný dostupný lék ani nic podobného. Upřímně řečeno, vůbec nevím, co mě čeká, je to pro mě úplně nové. Nejsem si jistý, co se děje, ale jsem dobře psychicky nastavený, necítím se špatně,“ řekl sám Von Miller.

Spojené státy jsou nejhůře zasaženou zemí a nakažených neustále přibývá. Obavy z možné nákazy se šíří celou společností a výjimkou nejsou ani profesionální fotbalisté. Strach z nového koronaviru má i ofenzivní tackle Baltimore Ravens Orlando Brown Junior.

„Trošku se bojím. Je to opravdu vážná věc. Můžete ovládat jen to, co je ve vašich možnostech.“

Za posledních 24 hodin se nakazil nejen Von Miller, ale i centr LA Rams Brian Allen. Oba hráči jsou naštěstí v dobrém stavu, psychicky dobře naladěni a očekává se jejich brzké uzdravení.

Začátek 101. ročníku NFL je naplánován ve standardním zářijovém termínu. To se ale může změnit, pokud tréninkové kempy nezačnou koncem července. V současnosti jsou uzavřena tréninková zařízení, aby se předešlo možnému šíření nákazy.

Brown je přesvědčen, že vedení NFL dělá to nejlepší ve prospěch všech zaměstnanců.

„Nemyslím si, že by nás vedení NFL a organizace Ravens chtěli dostat do špatné situace. Vzhledem k tomu, jak je tato nemoc smrtící a kolik lidí už připravila o život. Je to velký problém, který jen tak lehce nezvládneme.“

Zdroje:
CBS Sports