Miami Dolphins reagují na COVID-19 a rozšiřují zdravotnický tým o specialistu na infekční choroby

Miami Dolphins reagují na COVID-19 a rozšiřují zdravotnický tým o specialistu na infekční choroby Miami Dolphins | zdroj: Profimedia

Florida je druhým nejzasaženějším státem v USA a čísla nemocných neustále rostou. V táboře delfínů panují obavy o zdraví hráčů, a proto klub najal specialistu na infekční onemocnění.

Miami Dolphins získali novou posilu do svého lékařského týmu. Kvůli neutuchající pandemii koronaviru najali delfíni zdravotnického specialistu ze společnosti Baptist Healt, který se zabývá infekčními chorobami. 

“Snažíme se rozšiřovat organizaci ve všech směrech,” řekl hlavní trenér Dolphins Brian Flores.

V Miami již přijali spousty bezpečnostních opatření. V šatnách používají plexiskla, omezili počet míst v jídelně, zasedací místnosti i ostatních prostorách. 

“Jako zaměstnanci organizace jsme dostali pokyny, jak správně postupovat. Jediné, co můžeme dělat, je plnit stanovené podmínky. Dáváme si pozor a chceme všechny hráče uklidnit, že se nákazy nemusejí bát. Jsem optimistický a věřím, že sezona proběhne bez větších problémů,” dodal Flores

Na rozdíl od ostatních amerických profesionálních soutěžích nemusí NFL plánovat změny v hracím řádu a rozlosování, protože fotbal se v USA hraje na podzim a v zimě. 

Počty nakažených neustále stoupají a lámou rekordní čísla. Ve Spojených státech bylo potvrzeno více než 3,4 milionu nakažených a denně přibývají tisíce dalších. Florida a Miami patří mezi nejvíce zasažené oblasti s denním přírůstkem téměř deseti tisíce nemocných. 

“Naším cílem je zajistit, aby tréninkové zařízení bylo bezpečné a hráči nemuseli mít obavy,” zakončil kouč Miami Dolphins.

Delfíni odehrají první zápas sezony 13. září proti New England Patriots.