První hráč odmítl nastoupit k restartu NHL. Travis Hamonic se bojí o zdraví dcery

První hráč odmítl nastoupit k restartu NHL. Travis Hamonic se bojí o zdraví dcery Travis Hamonic | zdroj: Profimedia

Hráčova dcera bojovala o život s nebezpečným respiračním onemocněním. Z obavy o její zdraví Travis Hamonic předčasně ukončil letošní sezonu a do playoff nezasáhne.

Obránce Calgary Flames Travis Hamonic je prvním hráčem NHL, který oficiálně ukončil sezonu a nezúčastní se letošního playoff. Restart sezony brzy začne, ale kanadský rodák se rozhodl vynechat letní kemp, aby neohrozil zdraví sebe nebo své rodiny. 

Generální manažer Flames Brad Treliving hráčovo rozhodnutí oznámil v pátek ráno:

“Včera večer mi volal Travis, aby mě informoval, že se rozhodl odhlásit z programu NHL return to play. Vysvětlil nám, že po dlouhých rodinných úvahách učinil těžké rozhodnutí, že nebude hrát v bojích o Stanley Cup. Bude nám v sestavě chybět, ale plně jeho rozhodnutí respektujeme. Soustředíme se na přípravu našeho tréninkového kempu a předkolo playoff.”

Devětadvacetiletý zkušený hráč se k týmu nepřipojí kvůli obavám o zdraví mladé dcery, která před pár měsíci prodělala závažné respirační onemocnění a nemoc COVID-19 může vážně ohrozit její zdraví.

“Minulý rok jsme strávili nejdelší, nejděsivější a nejtěžší týden našeho života u lůžka naší dcery. Nebyli jsme si jisti jak to dopadne, ale naše holčička porazila respirační vir a uzdravila se. Viděli jsme, co to může způsobit a jako rodiče nemůžeme dceru vystavit riziku.”

NHL přerušila pandemie před čtyřmi měsíci. Sezonu dohraje 24 týmu v neobvyklém playoff formátu. Flames odehrají 5 utkání s Winnipegem Jets od 1. srpna v kanadském Edmontonu. 

Zdroje:
CBS Sports