"Pokud nechtějí stát při hymně, ať nehrají vůbec," říká Donald Trump a označil hráče za pokrytce

"Pokud nechtějí stát při hymně, ať nehrají vůbec," říká Donald Trump a označil hráče za pokrytce Donald Trump | zdroj: Profimedia

Donald Trump si opět neodpustil poznámky k protestům v americkém profesionálním sportu. Hráče NBA dokonce označil za pokrytce.

Americký prezident Donald Trump podporuje začátek NFL v platném termínu, ale znovu se zmínil o problému pokleknutí během státní hymny. Trump se vyjádřil k problémům, kterým čelí vedení NFL, včetně pandemie COVIDU-19 a protestům proti sociální nerovnosti ve Spojených státech. 

“Chtějí soutěž otevřít, ale dělají to špatně. Řekl bych, že pokud nechtějí stát při naší hymně, neměli by soutěž otevírat vůbec,” prohlásil nejmocnější muž světa.

“Chci aby sezóna začala a udělám vše proto, aby k tomu došlo.”

Jako první poklekl Colin Kaepernick v roce 2017. Jeho následovníci opakovaně říkají, že protestují proti policejní brutalitě a sociální nerovnosti. Trump s tímto názorem nesouhlasí. 

“Mohou protestovat různými způsoby, ale neměli by protestovat proti naší vlajce a naší zemi. Pokud sezóna NFL nezačne, budu rád, protože neuvidíme nikoho klečet před státním symbolem. Přesto ale doufám, že sezóna začne dle plánu.” 

Trump se také opřel do basketbalové NBA, když označil trenéry, hráče i rozhodčí za pokrytce. Prezident si stěžuje, že aktéři basketbalových zápasů nevyjadřují svůj protest proti porušování lidských práv v Číně. 

“Způsob, jakým podporují Čínu, způsob, jakým se klaní Číně je obrovská hanba. Pomáhají Číně víc, než si myslí.” 

Prezident dříve prohlásil, že pokud budou hráči dále pokračovat v protestech, přestane nejlepší basketbalovou soutěž světa sledovat. Největší hvězdy v čele s LeBronem Jamesem konstatovali, že jim nezájem prezidenta vůbec nevadí a ve svých protestech budou pokračovat i nadále. 

Na Twitter americký prezident sdílel video s názvem: We Want To Play na důkaz podpory startu zámořské NFL. 

Zdroje:
TMZ