"COVID-19 ovlivnil proces," tvrdí právník Stubblefielda, který je obviněn ze znásilnění mentálně postižené

"COVID-19 ovlivnil proces," tvrdí právník Stubblefielda, který je obviněn ze znásilnění mentálně postižené Dana Stubblefield | zdroj: theguardian.com

Dana Stubblefield byl shledám vinným ze znásilnění a hrozí mu 15 let až doživotí. Jeho právní zástupce s rozsudkem nesouhlasí a odkazuje se na pandemii koronaviru.

Vítěz Super Bowlu a bývalý nejlepší nováček NFL Dana Stubblefield trvá na své nevinně. Bývalý hvězdný hráč čelí obvinění ze znásilnění mentálně postižené ženy, kterou pozval do svého bytu pod záminku hlídání dětí. Právní zástupce Allen Sawyer tvrdí, že pandemie COVID-19 upřela obviněnému právo na spravedlivý soudní proces a chystá podat odvolání. 

Jak jsme již uvedli dříve, bývalý hvězdný hráč je obviněn ze znásilnění, násilí a omezování osobní svobody vůči mentálně postižené ženě, čehož se dopustil v Kalifornii v roce 2015.

Dle žaloby nalákal Stubblefield oběť do svého domova pod záminkou hlídání dětí a poté ji sexuálně napadl. Tehdy jednatřicetiletá žena má podle prokuratury vývojové mentální postižení. 

Devětačtyřicetiletý rodák z Ohia veškerá obvinění popírá a jeho právník Allen Sawyer tvrdí, že bývalá sportovní hvězda touží očistit své jméno. 

“Bude bojovat, aby očistil své jméno. Je nevinný. Věří v soudní systém. Není šťastný do jaké pozice se dostal, ale bude bojovat,” prohlásil Sawyer. 

Stubblefieldovi hrozí 15 let až doživotí, ale koncem roku se má opět vrátit k soudnímu stání. Sawyer tvrdí, že soudní proces byl “plný chyb” a očekává, že vyhraje odvolací řízení. 

Sawyer prohlásil že pandemie COVID-19 zpozdila soudní stání, která se táhla dlouhých devět měsíců. 

“Jak si můžou porotci pamatovat důkazy od svědka staré 7-8 měsíců, navíc když byly neustále přestávky? Začal soud a pak přišla pandemie. Prokurátor předložil soudu spousty důkazů, ale pak se slyšení na dva měsíce přerušilo.” 

Když soud znovu začal, Sawyer si stěžoval, že porotci byli nervózní, zbytečně se rozptylovali covidem a zdržovali jednání.

“Nechali svědky vypovídat na dálku, neměli jsme dovoleno sedět vedle našeho klienta. Neustále jsme žádali o nový proces, protože kvůli covidu nebylo u soudu férové prostředí. V procesu je spousta nedostatků a chyb, které uvedeme v odvolacím řízení,” zakončil Stubblefieldův právní zástupce.

Zdroje:
TMZ