Vítěz Super Bowlu znásilnil mentálně postiženou ženu. Hrozí mu doživotní vězení

Vítěz Super Bowlu znásilnil mentálně postiženou ženu. Hrozí mu doživotní vězení Dana Stubblefield | zdroj: knbr.com

Dana Stubblefield překročil všechny meze a dopustil se nechutného činu. Bývalá hvězda amerického fotbalu čelí obvinění ze znásilnění mentálně postižené ženy.

Bývalý hráč fotbalového klubu San Francisco 49ers Dana Stubblefield byl shledán vinným ze znásilnění a míří do státního nápravného zařízení. Obvinění bylo vzneseno v roce 2015 a nyní soud v kalifornském městě Santa Clara vynesl rozsudek, který může Stubblefielda poslat do vězení na 15 let až doživotí. 

Obžaloba tvrdí, že Stubblefield nalákal tehdy jednatřicetiletou ženu s vývojovou poruchou do svého domu v Morgan Hill v Kalifornii pod záminkou hlídání dětí v dubnu roku 2015. 

Bývalý vítěz Super Bowlu a trojnásobný účastník Pro Bowlu byl shledán vinným v několika bodech obžaloby. Dopustil se slovních urážek, omezení osobní svobody, násilí a především znásilnění osoby, která je mentálně nezpůsobilá. 

Stubblefield ženu kontaktoval přes webové stránky pro hlídání dětí. Poté, co ji znásilnil, ji vyplatil 80 dolarů a vyhodil z domu. Žena šla okamžitě na policii a oznámila znásilnění a odevzdala peníze. 

Jako důkaz vyšetřovatelé využili vzorky DNA.

Okresní prokurátor Jeff Rosen k případu prohlásil:

“Je to triumf odhodlání a odolnosti. Oběť celý život bojuje s mentálními poruchami a snaží se být soběstačná. Pokud nebudeme bojovat za ni, tak za koho?” 

Obhájce bývalého amerického fotbalisty obvinění odmítá a tvrdí, že žena k sexu přistoupila dobrovolně.

“Budeme za pana Stubblefielda bojovat, očistíme jeho jméno a dokážeme, že je nevinný. Je to boj za spravedlnost,” řekl právník Allen Sawyer.

Bývalý nejlepší nováček NFL má problémy se zákonem již delší dobu. V roce 2009 křivě vypovídal v kauze užívání dopingu, o rok později kradl poštu své přítelkyni a skončil na 90 dní ve vězení.

Zdroje:
ESPN