Hokejová bublina funguje na výbornou. NHL hlásí 7245 negativních výsledků na COVID-19

Hokejová bublina funguje na výbornou. NHL hlásí 7245 negativních výsledků na COVID-19 Oskar Lindblom | zdroj: Profimedia

Přísná bezpečnostní opatření sklízí své ovoce. Vedení NHL oznámilo, že všechny testy na koronavirus byly negativní.

Restart sezóny NHL odstartoval 1. srpna a hráči se vrátili na led po dlouhých čtyřech měsících. Playoff probíhá v kanadských městech Torontu a Edmontonu, kde hráči žijí v tzv. bublinách. To znamená, že se pohybují se pouze mezi hotelem a zápasovou arénou. A přísná bezpečnostní opatření fungují, všichni testovaní na COVID-19 mají negativní výsledky. 

Oficiální vyjádření vedení soutěže:

“NHL se tento týden úspěšně vrátilo zpět s negativními výsledky 7 245 testů. Testování byli všichni členové klubů včetně hráčů v období mezi 2. a 8. srpnem. NHL bude nadále provádět testy a průběžně aktualizovat výsledky. Jména pozitivně testovaných nebudou zveřejněna.”

Pandemie koronaviru narušila tradiční formát soutěže. Z 31 týmů postoupilo 24 nejlepších do předkola playoff, kde bojovaly o účast mezi osmi nejlepšími z každé konference. Následující boje proběhnou dle zaběhlých pravidel a vítěze poznáme koncem září.

Zápasy probíhají bez diváků, ale i tak je atmosféra playoff naplno cítit. Hráči se nebojí fyzické hry, dochází k tvrdým střetům i pěstním soubojům. Ve Východní konferenci došlo k několika překvapením, vypadli Penguins i Maple Leafs, na Západě končí Nashville a Edmonton.  

V následujících zápasech se představí čeští zástupci Dominik Kubalík, Jakub Voráček, Jakub Vrána, Radko Gudas, Michal Kempný, Petr Mrázek a Ondřej Palát.

Zdroje:
CBS Sports