Obrázek Michaela Jordana ozdobí dresy NBA. Fanoušci Pistons zuří a volají po změně

Obrázek Michaela Jordana ozdobí dresy NBA. Fanoušci Pistons zuří a volají po změně Michael Jordan | zdroj: Profimedia

Jordan Brand navázala další spolupráci s NBA a na třetí sady dresů našije populární logo "Jumpman", což se nelíbí odvěkým rivalům z Detroitu Pistons.

Michael Jordan sice ukončil kariéru před dlouhými sedmnácti lety, ale nejlepší basketbalista historie a člen síně slávy má v NBA stále velký vliv. Jordanova značka Jordan Brand společně s představiteli NBA v úterý oznámili, že dresy všech třiceti týmů ozdobí logo “Jumpman”.

Obrázek Jordana, který zavěšuje do koše, získají dresy Statement Edition, což je alternativní sada používaná v zápasech s velkými rivaly, obvykle v různých barevných provedeních. Logo Jumpman se objeví na pravém rameni tílka a levé straně šortek. Do prodeje se nová kolekce dostane během podzimu. 

Jako první nové dresy představí hráči Atlanty Hawks. V Jordan Brand navrhli dresy pro NBA All Star Game a od sezony 2017 značka obléká hráče Charlotte Hornets, kde je Jordan většinovým vlastníkem.

Nová spolupráce jistě nepotěší fanoušky Detroitu Pistons, odvěkého rivala Chicaga Bulls, kterému fanoušci nemohou přijít na jméno. S těžkým srdcem sledovali, jak Jordan v 90. letech vládne NBA a získává jeden titul za druhým.

Pamětníci nedokáži Jordanovi odpustit jeho podíl na vyřazení Isaiaha Thomase z amerického Dream Teamu, který získal zlaté medaile na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992.  

Zdroje:
ESPN