Trump obviňuje vedení Redskins a Indians z politické korektnosti, protože zvažují změnu názvu

Trump obviňuje vedení Redskins a Indians z politické korektnosti, protože zvažují změnu názvu Donald Trump | zdroj: Profimedia

Jména dvou slavných amerických organizací stále budí vášně. Společnost tlačí na jejich přejmenovaní, což se Donaldu Trumpovi opravdu nelíbí.

Prezident Donald Trump veřejně kritizuje organizace Washington Redskins a Cleveland Indians, že zvažují změnu dlouholetých názvů. Oba týmy obvinil, že se “snaží být politicky korektní”. Jako obvykle využil sociální síť Twitter.

"Týmy se tak jmenují, aby ukázali sílu a ne a slabost. Ale nyní se dvě legendární organizace přejmenují, aby byly politicky korektní. Indiáni, jako Elizabeth Warrena, musí být opravdu naštvaní," napsal Trump

Po vraždě George Floyda se rozběhla masová kampaň za účelem snížení sociální nerovnosti a mazání rasově necitlivých symbolů. Zdá se, že Redskins nátlaku podlehnou a změní název, který klub zdobí desítky let. 

Kouč Redskins Jon Rivera v sobotu prohlásil, že v posledních týdnech spolupracuje s majitelem klubu Danielem Snyderem na nové klubové přezdívce. Vedení organizace oznámilo, že důkladně přezkoumá možnosti nového názvu. Na vedení tlačí nadnárodní společnosti v čele se sponzorem FedEx, vlastníkem práv na pojmenování stadionu ve Washingtonu. 

Cleveland Indians vydali prohlášení, že hodlají zapojit fanoušky a komunitu aby vybrali nejvhodnější přezdívku pro baseballový tým. Nejlepší hráč týmu Francisco Lindor prohlásil, že souhlasí se změnou názvu, který klub používá od roku 2015.

“Pokud změna názvu přinese lásku a mír do společnosti, tak jsem změně jména zcela otevřen. Společnost se mění a my musíme také.” 

Trump dlouhé roky brání tradiční název a v roce 2013 tweetoval, že “nikdo nemá právo žádat o změnu jména Redskins” a obvinil tehdejšího prezidenta Baracka Obamu z “obtěžování týmu v soukromém vlastnictví”.

Zdroje:
ESPN